Украйна опита най-голямата атака с дронове към Москва от началото на войната

Московските летища спряха работа за няколко часа

Дронове
Дронове Източник: Depositphotos

11 дрона са изстреляни призори към Москва и свалени от ПВО в сряда сутринта, съобщи руското министерство на отбраната. Атаката е част от въздушна операция, която е била насочена общо към пет региона, сред които граничните Курска, Белгородска и Брянска област.

 

По-рано кметът на Москва Сергей Собянин съобщи за 10 безпилотни апарата, които са били свалени в непосредствена близост до руската столица, в един по думите му от "най-мащабните опити да бъде атакувана Москва с помощта на дронове" от началото на войната.

 

Някои от дроновете са били унищожени над град Подолск, на около 38 км южно от Кремъл. Московските летища спряха работа за няколко часа. Не се съобщава за щети и жертви.

Още от "Светът"

Тръмп и Рубио призоваха за смяна на кубинското ръководство след поредното прекъсване на тока в страната

Администрацията на Тръмп очаква президентът на Куба Мигел Диас-Канел да напусне поста си в момент, когато САЩ продължават да водят преговори с кубинското правителство, заяви американски официален представител

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени