Украйна се интересува от американските разузнавателни дронове MQ-9 Reaper

Това е така, защото Киев "планира операции за лятото и търси нови начини за идентифициране на руски цели дълбоко зад фронтовата линия", отбелязва Politico

Дрон MQ-9 Reaper
Дрон MQ-9 Reaper Източник: Pinterest

В момента разузнавателните безпилотни самолети MQ-9 Reaper са приоритетни в исканията на Украйна за доставки на американско оръжие, твърди Politico, позовавайки се на свои източници.

 

"Украйна проявява все по-голям интерес към придобиването на разузнавателния безпилотен самолет MQ-9 Reaper от САЩ, който през последните месеци е на първо място в списъка с желанията ѝ", се казва в статията.

 

Това е така, защото Киев "планира операции за лятото и търси нови начини за идентифициране на руски цели дълбоко зад фронтовата линия", отбелязва изданието.

 

Според него "MQ-9 Reaper е приоритет за Украйна от началото на конфликта, тя се стреми да го използва както за удари, така и за разузнаване". Но напоследък Киев се интересува предимно от използването на MQ-9 Reaper само за разузнаване, твърдят запознати източници пред Politico.

Още от "Светът"

Израелски удари в ивицата Газа през изминалото денонощие са причинили смъртта на близо 30 палестинци

Войната в ивицата Газа започна на 7 октомври 2023 г., когато ислямисткото движение "Хамас" извърши изненадващо трансгранично нападение срещу израелска територия

Прочетете повече прочетете повече

"Джерусалем пост": Катар е представил на Израел и "Хамас" предложение за примирие, основано на плана на Стив Уиткоф

В същото време министърът по стратегическите въпроси на Израел Рон Дермер е провел разговори с висши американски служители относно идеи за прекратяване на конфликта в ивицата Газа и планиране на следвоенния период

Прочетете повече прочетете повече

Върховният съд на Полша потвърди резултатите от президентските избори въпреки многобройни оспорвания

Подкрепеният от опозиционната партия "Право и справедливост" (ПиС) историк Карол Навроцки спечели втория тур на президентските избори в Полша на 1 юни с 50,89 процента от гласовете

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени