Унгария на Орбан затвърди статута си на руски "Троянски кон" - позволи на руснаци, вкл. шпиони да влизат в ЕС без проверки

Европейският съюз е недоволен от това решение

Путин и Орбан
Путин и Орбан Източник: MSN

Унгария отново разгневи Европейския съюз, като позволи на руски и беларуски граждани да влизат в ЕС без проверки за сигурност.

 

Според германското издание RND, цитирано от УНИАН, унгарският премиер Виктор Орбан се превръща в заплаха за сигурността, тъй като сред чужденците, пристигнали в Европейския съюз, може да има руски шпиони и терористи.

 

"От няколко дни руснаците могат свободно да влизат в ЕС през Унгария без никакви проверки и да се преместят в други страни от ЕС. Това стана възможно благодарение на регистрацията в Унгария като работници мигранти, която премиерът Виктор Орбан разшири за имигранти от Русия и Беларус през юли", отбелязват журналистите.

 

Експертът по външна политика на ЕС, евродепутатът Сергей Лагодински смята, че е погрешно да се допуска влизане без проверки за сигурност в условия, в които руското правителство се опитва да отслаби Европа с хибридни атаки.

Още от "Светът"

Евродепутати питат ЕК за пропуски в контрола върху храните и вноса

В питането си те поставят акцент и върху новите AI инструменти в контрола върху храните, като подчертават, че освен реакцията при установени нарушения, трябва да се засили и превенцията

Прочетете повече прочетете повече

$25 млрд. - толкова е струвала досега войната на САЩ с Иран

Джулс Хърст, изпълняващ длъжността контрольор на Пентагона, заяви пред Комисията по въоръжените сили в Камарата на представителите, че по-голямата част от средствата са били изразходвани за боеприпаси

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени