Урсула фон дер Лайен постави "Възраждане" сред приятелите на Путин в Европа

Приятелите на Путин се опитват да пренапишат историята ни и да превземат бъдещето ни, заяви председателят на ЕК

Урсула фон дер Лаен
Урсула фон дер Лаен Източник: ЕК

Очаква се най-голямото европейско политическо семейство да номинира Урсула фон дер Лайен за водещия си кандидат в листата за предстоящите европейски избори. Кандидатурата ѝ се гласува в момента на конгреса на Европейската народна партия, който се провежда в Букурещ.

 

Пред делегатите председателят на Европейската комисия говори заяви, че ЕНП работи за европейската мечта още от самото ѝ зараждане и обеща да защитава върховенството на закона, човешките права и мира и свободата в Европа.

 

"Приятелите на Путин се опитват да пренапишат нашата история и да превземат нашето бъдеще. Разпространяват омраза чрез клавиатурите си. Нашата мирна и обединена Европа е изправена пред предизвикателство, както никога досега заради популисти, националисти, демагози - независимо дали са крайнодесни, или крайнолеви, дали е Алтернатива за Германия, или Национален сбор или Възраждане", каза Урсула фон дер Лайен.

Още от "Светът"

Доналд Тръмп: САЩ започват незабавна блокада на Ормузкия проток

Тръмп се стреми да упражни стратегически контрол върху водния път, отговорен за транспортирането на 20% от световните доставки на петрол преди войната, надявайки се да отнеме ключовия лост на въздействие на Иран

Прочетете повече прочетете повече

Астронавтите от Артемида II се завърнаха на Земята след пътуването си до Луната

Мисията "Артемис 2", която измина общо 694 392 мили, или 1 117 515 километра, бе първият тестов полет от поредицата мисии "Артемис", чиято цел е да върнат астронавти на повърхността на Луната, като се започне от 2028 г. 

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени