Урсула фон дер Лайен си постави ваксина срещу COVID-19

Тя е избрала ваксината на Пфайзер/Бионтех

Ваксинирането на Урсула фон дер Лайен
Ваксинирането на Урсула фон дер Лайен Източник: Twitter

Председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен съобщи, че е получила днес първа доза от ваксината срещу COVID-19, предаде ДПА. "Много се радвам, че днес ми поставиха първата доза от ваксината срещу COVID-19", написа 62-годишната Фон дер Лайен. "Ваксинациите ще продължат да набират скорост, тъй като доставките в ЕС се ускоряват", отбеляза тя.

 

Говорител на председателката на Европейската комисия каза, че ѝ е поставена ваксина, след като е дошъл нейният ред съгласно правилата на ваксинационната кампания в Белгия. До момента са се ваксинирали седем от 27-те европейски комисари, допълни той. "Колкото по-бързо се ваксинираме, толкова по-бързо ще поставим под контрол пандемията", подчерта в Twitter Фон дер Лайен.

Още от "Светът"

Сенатът на САЩ гласува за прекратяване на войната с Иран

Гласуването протече почти по партийни линии, като четирима републиканци се присъединиха към всички демократи, с изключение на един, в подкрепа на резолюцията. Двама републиканци не гласуваха

Прочетете повече прочетете повече

Евродепутатът Новаков: Ръководни представители в Европа питат дали българското държавно ръководство покровителства иконо

Институциите в Европа намират много сходни модели на поведение между България и Унгария през последните години, добави той

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени