Уволнени са двама митничари от РСМ, допуснали катастрофиралия автобус на АМ"Струма" у нас без разрешително

Излизането на автобуса от държавата изобщо не е отразено в митническата система, според първоначалната проверка

Катастрофата на автобуса на "Беса Транс" на АМ "Струма"
Катастрофата на автобуса на "Беса Транс" на АМ "Струма" Източник: NOVA
Двама митничари са пропуснали автобуса, който катастрофира на АМ "Струма" през границата въпреки липсата на документи. Това обявиха от митническата управа на Република Северна Македония, предаде БНТ. Срещу двамата служители са взети мерки и те са отстранени от работа. Предстои да бъде санкциониран и техният пряк ръководител. В системата на митницата не е отразено автобусът да е имал разрешително за международен превоз на пътници. Излизането на автобуса от държавата изобщо не е отразено в митническата система, според първоначалната проверка.
 

Още от "Светът"

Евродепутатът Новаков: Ръководни представители в Европа питат дали българското държавно ръководство покровителства иконо

Институциите в Европа намират много сходни модели на поведение между България и Унгария през последните години, добави той

Прочетете повече прочетете повече

Фридрих Мерц и Еманюел Макрон разкритикуваха Коща за опита за контакт с Владимир Путин

Допълнително напрежение предизвика фактът, че според някои дипломати няколко държави, включително Германия, са научили за разговорите с Москва едва от медиите

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени