В Германия месечният билет за обществения транспорт вече навсякъде е 9 евро

Това е една от мерките, въведени от правителството за смекчаване на ефекта от високата инфлация

Щутгарт, Германия
Щутгарт, Германия Източник: Zonanews

Германците вече могат да купуват месечен билет за обществения транспорт в цялата страна на цена едва 9 евро. Това е една от мерките, въведени от правителството за смекчаване на ефекта от високата инфлация, съобщи ДПА.

 

Германският железопътен оператор "Дойче бан" (Deutsche Bahn) и множество транспортни асоциации в страната започнаха да продават билетите, които ще са валидни за пътуване от юли и в рамките на тримесечен период.

 

Някои местни транспортни оператори започнаха продажби на билетите още миналата седмица, дори преди окончателното гласуване на мярката в горната камара на германския парламент.

 

Пътниците, закупили новия билет, ще могат да го използват, за да пътуват в цялата пътнотранспортна мрежа на страната, освен по високоскоростните отсечки.

 

Предложението идва на фона на високата инфлация през последната година и скока на цените на енергията, свързан с войната в Украйна.

Още от "Светът"

Броят на загиналите при наводненията в Непал и Китай се увеличи до 392 души, а още над 1300 са в неизвестност

Много райони остават труднодостъпни, като хиляди служители на спешните служби търсят оцелели при сложни условия. Непалската армия заяви, че е евакуирала стотици хора по въздух

Прочетете повече прочетете повече

Пълна промяна - в ООН Унгария осъди руската агресия срещу Украйна

Последният път, когато темата стигна до гласуване, унгарската делегация застана на другата страна, докато гласува "против" – в единен строй с Русия, Беларус, Северна Корея и САЩ, и единствена от ЕС в тази група

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени