В Полша започва борба с руското влияние

Законопроектът предвижда създаването на комисия с правомощията на прокуратура и съд - комисията ще може да налага наказания на длъжностни лица, включително отстраняване от политически длъжности за срок от 10 години

Полският Сейм
Полският Сейм Източник: Krzysztof Białoskórski/Sejm RP

Полският Сейм одобри законопроект за създаване на държавна комисия, която да разследва руското влияние в страната, съобщава AP. В долната камара на парламента 234 депутати гласуваха в подкрепа на законопроекта, 219 бяха против, а един се въздържа. Законът трябва да бъде одобрен от президента Анджей Дуда, за да влезе в сила.

 

Законопроектът предвижда създаването на комисия с правомощията на прокуратура и съд - комисията ще може да налага наказания на длъжностни лица, включително отстраняване от политически длъжности за срок от 10 години.

 

АП посочва, че законопроектът е насочен срещу опозицията, в частност срещу бившия министър-председател Доналд Туск, който сега е неин лидер, и като цяло одобрението на подобен документ може да повлияе на изхода от парламентарните избори през есента.

Още от "Светът"

САЩ планират разполагане на военни в южната част на Карибско море с цел борба с наркокартелите

Президентът Доналд Тръмп иска да използва военните сили, за да преследва латиноамериканските наркокартели, които са определени като глобални терористични организации

Прочетете повече прочетете повече

Водещи новини

Последни новини

Най-четени