В Северна Македония: Нито един гнусен български крак да не се доближава до гроба на Гоце Делчев

Това призова група, която се определя като "Младежи за Македония"

Нова провокация от Северна Македония
Нова провокация от Северна Македония Източник: БГНЕС

В навечерието на годишнината от смъртта на българския революционер Гоце Делчев в съседна РС Македония група, която се определя като "Младежи за Македония", призова нито един българин да не бъде допускан до гроба на апостола в църквата "Свети Спас" в Скопие, предаде БГНЕС.

 

"Македонци, да изпълним завета на Гоце. Да не позволяваме нито един гнусен български крак да се доближи до гроба на Гоце Делчев. Македонци, да се съберем в 10:30 и нито един български окупатор да не може да се доближи до Гоце Делчев", се казва в призива на групата.

Още от "Светът"

НАТО обмисля разполагането на сдържащо руската заплаха ядрено оръжие във Финландия, Литва и Полша

Финландия отмени историческата си забрана за внос и транзит на ядрени оръжия. Литовският парламент разглежда законопроект, който би премахнал конституционната забрана за разполагане на ядрени оръжия в страната

Прочетете повече прочетете повече

Иран: Българското правителство спешно трябва да преразгледа разрешението си за разполагане на американски самолети

Иран няма да се поколебае да защити националните си интереси и сигурност срещу всякаква агресия или враждебни действия, каза иранският външен министър

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени