Володимир Зеленски пътува към САЩ за разговори за укрепване на отбранителните способности на Украйна

Високопоставен американски представител съобщи, че посланието на Байдън към Зеленски ще бъде, че САЩ "ще подкрепят Украйна "толкова дълго, колкото е нужно"

Володимир Зеленски
Володимир Зеленски Източник: Прессекретариат на Президента на Украйна

Президентът на Украйна Володимир Зеленски обяви тази сутрин, че е на път към САЩ, за да разговаря с американския държавен глава Джо Байдън и да направи обръщение пред Конгреса.

 

Зеленски написа в Twitter, че е на път към САЩ, за да  укрепи устойчивостта и отбранителните способности на Украйна.

Си Ен Ен предаде, че Зеленски ще бъде във Вашингтон по покана на Байдън и по-късно двамата ще дадат съвместна пресконференция.

 

 

Високопоставен американски представител съобщи, че посланието на Байдън към Зеленски ще бъде, че САЩ "ще подкрепят Украйна "толкова дълго, колкото е нужно".

 

Президентът на Украйна ще има днес срещи и с екипа на Байдън по националната сигурност и с лидерите на Конгреса, ,съобщи БТА.

 

Си Ен Ен информира, че визитата на Зеленски ще съвпадне с намерението на Байдън да изпрати на Украйна допълнителна помощ, която включва ракети "Пейтриът".

Още от "Светът"

Тръмп обяви антифашисткото движение "Антифа" за терористична организация

Заподозреният за убийството на Кърк - Тайлър Робинсън, е описван като "крайноляв убиец", тъй като е осъдил пред семейството и приятелите си "омразата", която според него Кърк разпространявал, и е използвал боеприпаси с гравирани антифашистки послания

Прочетете повече прочетете повече

Крайнодясната партия "Алтернатива за Германия" за първи път оглави национално проучване

Подкрепата за АзГ се е увеличила с два процентни пункта в сравнение с проучване от август и сега е 27%, докато ХДС на канцлера Фридрих Мерц и ХСС, бележат спад с един пункт - до 26%

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени