Володимир Зеленски: Путин трябва да приключи на подсъдимата скамейка

Изборите в Русия са нелегитимна имитация, добави украинският президент

Володимир Зеленски
Володимир Зеленски Източник: Прессекретариат на Президента на Украйна

Президентът Володимир Зеленски заяви, че не може да има никаква легитимност в имитацията на избори в Русия. "Тази имитация на избори няма никаква легитимност. Тази деец (Путин, бел. ред.) трябва да се озове на подсъдимата скамейка в Хага. Това е, което трябва да обезпечим за всеки, който цени живота и благоприличието", каза той във видеообръщението си в неделя.

 

Държавният глава припомни, че руският диктатор имитира поредни избори. "За всички по света е ясно, че на тази фигура, както често се е случвало в историята, просто е болен за власт и прави всичко, за да управлява пожизнено. Няма зло, което той да не извърши, за да удължи личната си власт. Няма човек в света, който да е имунизиран срещу това", каза той.

 

Президентът на Украйна благодари на всяка държава, на всеки лидер, на всички международни организации, които наричат и ще наричат тези неща с истинските им имена.

 

"Всичко, което Русия прави на окупираната територия на Украйна, е престъпление. За всичко, което са направили руските убийци в тази война и в името на доживотната власт на Путин, трябва да има справедливо възмездие. Той се страхува само от едно нещо повече от всичко - справедливостта", каза Зеленски.

Още от "Светът"

Израелски удари в ивицата Газа през изминалото денонощие са причинили смъртта на близо 30 палестинци

Войната в ивицата Газа започна на 7 октомври 2023 г., когато ислямисткото движение "Хамас" извърши изненадващо трансгранично нападение срещу израелска територия

Прочетете повече прочетете повече

"Джерусалем пост": Катар е представил на Израел и "Хамас" предложение за примирие, основано на плана на Стив Уиткоф

В същото време министърът по стратегическите въпроси на Израел Рон Дермер е провел разговори с висши американски служители относно идеи за прекратяване на конфликта в ивицата Газа и планиране на следвоенния период

Прочетете повече прочетете повече

Върховният съд на Полша потвърди резултатите от президентските избори въпреки многобройни оспорвания

Подкрепеният от опозиционната партия "Право и справедливост" (ПиС) историк Карол Навроцки спечели втория тур на президентските избори в Полша на 1 юни с 50,89 процента от гласовете

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени