Вучич: Сърбия няма да признае резултатите от референдумите в окупираните от руски сили украински области

По-голямата част от международната общност вече се противопостави на псевдорферендумите, наричайки ги "незаконни" и "фиктивни"

Александър Вучич и Владимир Путин
Александър Вучич и Владимир Путин Източник: Photos.rg.ru

Сърбия няма да признае резултатите от референдумите, проведени в четирите области на Украйна, частично окупирани от руските сили. Това заяви президентът Александър Вучич. Решението идва въпреки топлите отношения на Белград с Москва.

 

По-голямата част от международната общност вече се противопостави на псевдорферендумите, наричайки ги "незаконни" и "фиктивни".

 

"Бутафорни референдуми. Фалшиви резултати. Ние не признаваме нито едното, нито другото". Това написа в "Туитър" председателят на Европейския съвет Шарл Мишел.

Още от "Светът"

Франк-Валтер Щайнмайер сравни идването на Тръмп на власт с руската инвазия в Украйна

Германсксият президент заяви, че страната му трябва да приложи уроците, научени от намаляването на зависимостта от Русия, и спрямо Съединените щати - особено в сферите на отбраната и технологиите

Прочетете повече прочетете повече

Сенатът на САЩ утвърди номинирания от Тръмп ММА боец Маркуейн Мълин за нов министър на вътрешната сигурност

Утвърждаването му дойде след неочакваното уволнение от президента на САЩ Доналд Тръмп на Кристи Ноум от поста министър на вътрешната сигурност по-рано този месец

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени