ВВС на ВСУ: Изгубихме изтребител F-16 при инцидент

Самолетът е изпълнявал мисия за отразяване на руска въздушна атака

Украински F-16
Украински F-16 Източник: Прессекретариат на Президента на Украйна

Военновъздушните сили на ВСУ са загубили самолет F-16 - при отразяване на руска въздушна атака, пилотът се е сблъскал с необичайна ситуация на борда, но е успял да насочи самолета далеч от населено място и успешно да катапултира. Това съобщиха от ВВС на ВСУ във Фейсбук. 

 

 

Около 3 ч. тази сутрин е бил изгубен контактът с украинския изтребител. Самолетът е изпълнявал мисия за отразяване на руска въздушна атака, посочва "Украинска правда". По предварителни данни пилотът е унищожил три въздушни цели и е работел по четвърта с авиационно оръдие, но на борда е възникнала извънредна ситуация. Източник на "Украинска правда" от военновъздушните сили заяви, че в този случай е изключен "приятелски огън".

Още от "Светът"

Анкара събира лидерите на НАТО на двудневна среща на върха, Тръмп настоява за "лоялност"

Двудневната среща ще се проведе в президентския комплекс "Бештепе" и ще бъде втората среща на върха на НАТО, организирана от Турция след форума в Истанбул през 2004 г.

Прочетете повече прочетете повече

Тръмп отправи нова словесна атака срещу Мелони, публикувайки нейна снимка с надпис "Нужна е ограничителна заповед"

Лидерът на италианската центристка партия "Действие" Карло Календа обаче се застъпи за Мелони, наричайки Тръмп "жалък и дребен хулиган"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени