Взривоопасна нощ в Русия - дронове атакуваха столицата на империята на злото и Подмосковието

Две летища са затворени

Дрон
Дрон Източник: Pixabay

Поредна атака с дронове срещу столицата на държавата-агресор. Москва и Подмосковието бяха атакувани малко след 3 часа тази нощ. За взривовете съобщават руски Telegram канали.

 

Руската противовъздушна отбрана е свалила четири украински дрона близо до Москва и над Брянска област, която граничи с Украйна, в резултат на което са повредени многоетажни жилищни сгради и автомобили.

 

 

Според кореспондент на агенцията, в района Одинцово, близо до населеното място Часци, западно от Москва, са били чути четири взрива.

 

Жители на Красногорск, град близо до столицата, където се намира администрацията на Московска област, съобщават за мощна експлозия, избила прозорци на сгради, съобщи Telegram каналът Shot. Има повредени автомобили, според УНИАН. На асфалта се виждат отломки от дрон, информира Укринформ. 

 

 

Въздушното пространство над руската столица временно беше затворено, а три големи столични летища - Внуково, Шереметиево и Домодедово, спряха работа, като всички полети бяха пренасочвани. 

Още от "Светът"

WSJ: Тръмп е бил готов да приключи войната с Иран и без ядрено споразумение

Според събеседниците на изданието всички опити на САЩ за бързо излизане от войната са се сблъскали с усложнения, когато Иран е поставил безкомпромисни искания за възобновяване на корабоплаването

Прочетете повече прочетете повече

Николай Младенов: Отхвърленият от Нетаняху план е "единственият път, по който трябва да се върви"

"Израел отхвърля 15-точковия документ", представен в края на юли от Съвета за мир на Тръмп, заяви в неделя Нетаняху по време на заседание на израелското правителство

Прочетете повече прочетете повече

Съдът спря строежа на балната зала в Белия дом. Тръмп заяви, че решението било национален позор

Съдиите от апелативния съд взеха решение с два гласа "за" срещу един "против", че администрацията не е успяла да докаже, че Конгресът на САЩ е предоставил на Тръмп или на Националната служба за парковете правомощията да започнат такъв строителен проект

Прочетете повече прочетете повече

Пентагонът отне достъпа на бившия министър на военновъздушните сили Франк Кендъл до класифицирана информация

Министерството на отбраната се основа на твърдението си, че Кендъл е разкрил секретна информация пред медиите за възможностите на президентския самолет "Еър Форс 1"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени