Washington Post: Тръмп разговарял с диктатора Путин по телефона, посъветвал го "да не ескалира" войната в Украйна

Новоизбраният американски президент напомнил за значителното военно присъствие на Съединените щати в Европа

Доналд Тръмп и Путин проведоха телефонен разговор
Доналд Тръмп и Путин проведоха телефонен разговор Източник: Колаж/VoA

Новоизбраният президент на Съединените щати Доналд Тръмп е провел телефонен разговор с Владимир Путин. Това твърди вестник Washington Post, позовавайки се на свои източници, като темата на разговора е била войната, която Русия води срещу Украйна.

 

Тръмп е посъветвал Путин "да не ескалира" въоръжения конфликт и е напомнил за значителното военно присъствие на Съединените щати в Европа. Това е заявил един от източниците пред вестника.

 

Според няколко източника президентите са обсъдили постигането на мир на континента, а бъдещият американски лидер е изразил интерес към по-нататъшни разговори, за да обсъди "ранното разрешаване на войната в Украйна".

Още от "Светът"

Фридрих Мерц и Еманюел Макрон разкритикуваха Коща за опита за контакт с Владимир Путин

Допълнително напрежение предизвика фактът, че според някои дипломати няколко държави, включително Германия, са научили за разговорите с Москва едва от медиите

Прочетете повече прочетете повече

Двама мъже с китайско-британско гражданство са осъдени на 8 и 10 години затвор във Великобритания за шпионаж в полза на

Дейността на Вай и Юен беше изключително обезпокоителна, посочи командир Хелън Фланаган, ръководителка на полицейската служба за борба с тероризма в Лондон

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени