За да спаси децата от Мариупол, украински генерал предложи на руснаците да им се предаде и да бъде заложник

В списъка ви за издирване съм, близък съм до полк "Азов", предлагам живота си в замяна на този на децата, обръща се към руските окупатори Аброскин

Генерал Вячеслав  Аброскин
Генерал Вячеслав Аброскин Източник: Фейсбук

Бивш първи заместник-началник на Националната полиция на Украйна генерал Вячеслав Аброскин предложи себе си като заложник на руските нашественици в замяна на евакуацията на деца от Мариупол. За това той написа на страницата си във Фейсбук. "Днес в напълно разрушения град са останали много деца, които, ако не бъдат спасени сега, ще умрат в следващите дни, времето изтича. Призовавам руските окупатори – дайте шанс на децата от Мариупол, предлагам себе си вместо тях, пише Аброскин.

 

"Моля ви да ме пуснете в Мариупол, за да събера децата и да организирам извеждането им. Трябват ми три дни в града. На последния контролен пункт при отпътуването с децата, ще се предам", написа той. Аброскин припомни, че през 2014-2018 г. организира противодействие на нашествениците в Донецка област.

 

"Включен съм във вашите списъци със санкции. В списъка ви за издирване съм. Организирахте атентат срещу мен, за да ме елиминирате. Десетки ваши бяха убити, а хиляди ваши съучастници бяха задържани с мое участие. Точно аз съм генералът, който може би е най-близък до известния полк "Азов". Това е моя лична инициатива. Животът ми принадлежи само на мен и го предлагам в замяна на живота на децата, които все още остават в Мариупол", добави той.

 

Източник:  OFFNews

Още от "Светът"

Емил Радев: Стига отлагане! Съветът на ЕС да сложи край на смяната на часовото време

Той припомни, че още през 2018 г. Европейската комисия предложи премахването на сезонната смяна на часовото време, а през 2019 г. Европейският парламент прие съответна резолюция

Прочетете повече прочетете повече

Пентагонът отказа да потвърди ангажимента към колективната отбрана на НАТО

Експерти отдавна предупреждават, че Съединените щати може да не спазят ангажиментите си към НАТО, с което биха могли да насърчат Русия да изпита готовността на членовете на НАТО да прилагат член 5 на алианса

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени