Зам.-командирът на рашисткия батальон "Осетинска буря" получи билет за небесния концерт на Кобзон

По данни на Генералния щаб на украинските въоръжени сили от началото на пълномащабната война руските окупатори са загубили най-малко 219 820 души

Айвенго Техов
Айвенго Техов Източник: УНИАН

Във войната в Украйна е ликвидиран заместник-командирът на батальона "Осетинска буря" Айвенго Техов. Според проруските канали в Telegram, цитирани от УНИАН, той и подразделението му са били обкръжени в село Пятихатки в Запорожското направление.

 

"Никой от бойците не отстъпи, решиха да стоят до последния човек. В резултат на това практически целият батальон загина", твърдят руските военни блогери. В същото време те недоумяват защо батальонът не е бил подкрепен от артилерия и авиация.

 

По данни на Генералния щаб на украинските въоръжени сили от началото на пълномащабната война руските окупатори са загубили най-малко 219 820 души.

 

По-рано беше съобщено, че е ликвидиран генерал-майор Сергей Горячев, началник на щаба на 35-а руска армия, който се сражаваше в Донбас.

Още от "Светът"

От днес влиза в сила решението на Италия да суспендира за месец шенгенските договорености с Испания

Успоредно с това Италия е готова да подкрепи всяка европейска инициатива в помощ на испанските институции, необходима за възстановяване на пълния контрол върху външните граници на ЕС

Прочетете повече прочетете повече

НАТО обмисля разполагането на сдържащо руската заплаха ядрено оръжие във Финландия, Литва и Полша

Финландия отмени историческата си забрана за внос и транзит на ядрени оръжия. Литовският парламент разглежда законопроект, който би премахнал конституционната забрана за разполагане на ядрени оръжия в страната

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени