Завършен е участъкът от "Северен поток-2" в изключителната икономическа зона на Германия

Приключи работата по изграждането на 2,6-километровия участък от газопровода "Северен поток-2" в изключителната икономическа зона на Германия, предаде ТАСС, като цитира ДПА. Германската агенция се позовава на съобщение на консорциума по изпълнението на проекта Норд стрийм 2 (Nord Stream 2 AG).

Строителството на газопровода Северен поток-2 е на финала
Строителството на газопровода Северен поток-2 е на финала Източник: shutterstock.com

Работите в участъка от 2,6 километра в изключителната икономическа зона на Германия бяха възобновени на 11 декември т.г., като разрешението на немските власти бешеш за целия декември. Агенция DPA, позовавайки се на компанията  Nord Stream 2 AG отбелязва, че по-нататък предстои работа в датски води, като те може да започнат на 15 януари 2021 г. Дейностите там трябва да се извършат също от баржата "Фортуна" при подкрепа на курабите "Мурман" и "Балтийски изследовател" на руската Морска спасителна служба.

Още от "Светът"

Балтийските държави са под мощната защита на Германия, САЩ и НАТО

Литва и нейните съседи натрупват опит в противодействието на руските тактики – от кибервойна и информационна агресия до използването на миграция и разрушителни действия срещу гражданската авиация

Прочетете повече прочетете повече

САЩ призоваха гражданите си да напуснат Иран незабавно, след като Тръмп заплаши да нанесе "много силен удар"

Президентът на САЩ Доналд Тръмп, на фона на масовите протести в Иран, многократно заплаши да нанесе "много силен удар" срещу Ислямската република, ако Техеран продължи да "брутално убива мирни протестиращи"

Прочетете повече прочетете повече

Необходимо е ядрено споразумение, което да замени договора Нов СТАРТ с Русия, заяви Тръмп

В по-ранни изказвания Тръмп посочи, че не е загрижен заради изтичането на Нов СТАРТ. "Ще сключим по-добро споразумение", заяви той през януари пред в. "Ню Йорк Таймс"

Прочетете повече прочетете повече

Вестник “Вашингтон пост” съкращава една трета от персонала си

Вестникът губи абонати отчасти поради решения, взети от него - оттегляне на подкрепата за Камала Харис по време на президентските избори през 2024 г. срещу Тръмп и е насочил обичайно либералните коментарни страници на вестника в по-консервативна посока

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени