Зеленски: Ракетният терор на Русия ще бъде преодолян

Украинският президент разказа за разговора си с Джо Байдън

ПВО система NASAMS
ПВО система NASAMS Източник: lviv.media

Президентът на Украйна Владимир Зеленски проведе телефонен разговор с американския президент и изрази признателност към Джо Байдън за доставените системи за ПВО NASAMS, които ще защитят Украйна от руския ракетен терор. 

 

Зеленски нарече разговора с Байдън "конструктивен, положителен, достатъчно дълъг и резултативен". 

 

"Успяхме да обсъдим всички въпроси, които имат жизнено важно значение за защитата на Украйна и свободата. Благодарих на президента на САЩ за военната помощ и за забележителното лидерство в макрофинансовата подкрепа за нашата държава. Само вчера президентът Байдън съгласува пакет в размер на $6 млрд.: 3 млрд. военна помощ и 3 млрд. - финансова помощ, по линия на Световната банка", заяви Зеленски. 

 

"Особено съм благодарен за включването на противовъздушната отбрана в този пакет. Ние дествително можем да направим така, че руския ракетен терор да бъде преодолян, когато Украйна получи ПВО системите NASAMS", добави президентът на Украйна. 

Още от "Светът"

След шумния скандал и разрив Белият дом потвърди: Тръмп няма да разговаря с Мъск

Американският президент заяви, че е сложил край на обществените задължения на Мъск, като го обвини, че е "полудял" заради решение на правителството срещу електромобилите

Прочетете повече прочетете повече

Мъск подкрепя призива за импийчмънт на Тръмп и замяната му с Ванс

В първия си пост в Truth Social след твърдението на Мъск за досиетата на Епщайн, Тръмп похвали "големия, прекрасен законопроект" на Камарата и намекна, че Мъск е трябвало да се обърне срещу него отдавна

Прочетете повече прочетете повече

Чутовен скандал: Тръмп заплаши Мъск, че ще му спре държавното финансиране, шефът на Тесла отвърна със секскомпромат

Поредицата на разменени остри туитове Мъск завърши с:  "Време е да хвърлим наистина голямата бомба: Доналд Тръмп е в досиетата на Епщайн. Това е истинската причина, поради която те не са били публикувани"

Прочетете повече прочетете повече

Сирия се съгласи да предостави на инспекторите на МААЕ незабавен достъп до предполагаеми бивши ядрени обекти

Генералният директор на МААЕ заяви в интервю в Дамаск, където се срещна със сирийския президент Ахмед аш Шараа и други официални представители, че сирийският лидер е изразил интерес към бъдещо използване на ядрената енергия в Сирия

Прочетете повече прочетете повече

Фон дер Лайен: България ще заеме полагащото й се място. Поздравления!

Благодарение на еврото икономиката на България ще стане по-силна, ще се възползва от повече търговия с партньорите от еврозоната, преки чуждестранни инвестиции, достъп до финансиране, качествени работни места и реални доходи

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени