Жертвите на руския терористичен удар във Виница скочи до 20 - сред тях 3 деца

Военното престъпление е извършено с ракети "Калибър"

Руски ракетен удар
Руски ракетен удар Източник: Telegram

Броят на загиналите в резултат на руския терористичен ракетен удар в украинския град Виница се увеличи до 20, сред тях са и 3 деца. Това съобщи Кирил Тимошенко, ръководител на канцеларията на украинския президент. 

 

"Към момента е известно, че са загинали 20 души в резултат на ракетния удар по града, като сред тях са и 3 деца. 90 човека са се обърнали за помощ в медицински учреждение", отбелязва той. 

 

Тимошенко уточни, че руският терористичен удар е извършен с ракети "Калибър", които са изстреляни от подводница в Черно море. 

Още от "Светът"

Западни издания коментират възможните въпроси, които ще обсъди Тръмп по време на визитата си в Китай

Тръмп ще доведе със себе си водещи фигури от технологичния сектор, сред които собственикът на "Тесла" Илон Мъск и на "Епъл" - Тим Кук, и планира да сключи сделки, които ще привлекат вниманието на медиите

Прочетете повече прочетете повече

САЩ наложиха санкции върху доставките на ирански петрол за Китай преди срещата на Тръмп със Си Цзинпин

Освен това Държавният департамент на САЩ обяви награда до $15 милиона за информация, водеща до разкриване на финансовите механизми на Корпуса на стражите на ислямската революция (КСИР)

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени