Жертвите при наводненията в Турция се увеличават

Спасителните екипи продължават издирването на 47 безследно изчезнали

Наводнения в Турция
Наводнения в Турция Източник: Ройтерс

До 70 нарасна броят на жертвите в наводнения черноморски регион на Турция. Спасителните екипи пък продължават издирването на 47 безследно изчезнали, пише News.bg. Припомняме, наводненията, причинени от поройни дъждове, започнаха в сряда. Те разрушиха домове, прекъснаха мостове, пометоха коли и направиха много пътища непроходими.


По данни на Дирекция "Управление при бедствия и извънредни ситуации" в страната 60 души са загинали при бедствието в провинция Кастамону, други девет - в Синоп, а една жертва има и в провинция Бартин. 47 души се водят за изчезнали в Кастамону и Синоп. Над 2000 души бяха евакуирани от засегнатите райони, някои с помощта на хеликоптери и лодки.


Синоптиците предупредиха и за евентуални нови наводнения поради очакваните обилни валежи днес в черноморските провинции на изток от засегнатите райони през миналата седмица.

Още от "Светът"

Американските сенатори решиха да окажат натиск върху министъра на финансите на САЩ да приеме закона за "адските" санкции

Авторите на инициативата – сенаторите Линдзи Греъм (РП) и Ричард Блументал (ДП) – предлагат да се даде право на президента Доналд Тръмп да налага 500% мита върху вноса от всяка страна, купуваща руски петрол, газ или уран

Прочетете повече прочетете повече

Водещи новини

Последни новини

Най-четени