Зоопарк в Калифорния ваксинира животни срещу COVID-19

Ваксините били дарени от ветеринарна фармацевтична компания от Ню Джърси, която ги произвежда

Зоопаркът в Сан Франциско
Зоопаркът в Сан Франциско Източник: Pixabay

В зоопарк в района на залива на Сан Франциско, Калифорния имунизират срещу новия коронавирус големите котки, мечките и поровете с експериментална ваксина, съобщиха БТА и Асошиейтед прес. Тигрите Джинджър и Моли са първите животни от зоопарка в Оукланд, които били ваксинирани тази седмица, пиte в. "Сан Франциско кроникъл". Ваксините били дарени от ветеринарна фармацевтична компания от Ню Джърси, която ги произвежда. Вицепрезидентката по ветеринарните услуги на зоопарка Алекс Хърман каза, че нито едно от животните не се е разболяло от COVID-19, но ръководството искало да действа своевременно.

 

Тигрите, черните мечки и мечките гризли, пумите и поровете са сред първите животни, имунизирани с първа доза от ваксината срещу COVID-19. Ще ги последват приматите и свинете. "За нас е щастие и облекчение, че имаме възможност по-добре да защитим нашите животни с ваксина", каза тs. Ветеринарната компания дарява повече от 11 000 дози за животни от близо 70 зоопарка, на резервати, академични институции и правителствени организации в 27 щата на САЩ. В зоопарка в Сан Диего започнаха да ваксинират животните през януари, след като се появи огнище на зараза сред горилите в тамошния Сафари парк.

Още от "Светът"

Евродепутатът Новаков: Ръководни представители в Европа питат дали българското държавно ръководство покровителства иконо

Институциите в Европа намират много сходни модели на поведение между България и Унгария през последните години, добави той

Прочетете повече прочетете повече

Фридрих Мерц и Еманюел Макрон разкритикуваха Коща за опита за контакт с Владимир Путин

Допълнително напрежение предизвика фактът, че според някои дипломати няколко държави, включително Германия, са научили за разговорите с Москва едва от медиите

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени