Едва 203 заразени с коронавирус, починалите са 7

За последните 24 часа са поставени 6 591 дози от ваксините

Тест за коронавирус
Тест за коронавирус Източник: Unicef

Броят на заразените с коронавирус у нас през изминалото денонощие е 203, показват данните в Единния информационен портал. Направените тестове са 7281. Делът на положителните проби за последните 24 часа е 2,8 процента. Починалите с COVID-19 са 7 спрямо 49 смъртни случая ден по-рано. През денонощието са излекувани 334 души, което е повече от новодиагностицираните. Активните случаи са 34 464.

 

За последните 24 часа са поставени 6 591 дози от ваксините срещу COVID-19. С тях броят на дозите, поставени досега у нас, достигна до 1 113 351. В болница се намират 4839 пациенти с COVID-19, от които 501 в интензивни отделения. От началото на пандемията в България са потвърдени 414 041 случая на заразяване с коронавирус. Починалите са 17 250, а  излекуваните - 362 327 души.

Още от "Здравеопазване"

МЗ предлага повече възможности за дефибрилатори на обществени места

Предвидена е възможност такива устройства да се поставят в учебни заведения, транспортни средства, търговски, културни, спортни и обучителни центрове, обекти на административната и социалната инфраструктура

Прочетете повече прочетете повече

Започва изпълнението на проектите за 100 амбулатории в 37 общини

Проектите включват изграждане или обновяване на сгради, включително чрез модулни решения (тип контейнери), доставка на съвременно оборудване и въвеждане на възможности за дистанционни прегледи чрез телемедицина

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени