Министър Кондева ще открие годишната среща на областните болници

Събитието ще се състои днес, на 13 юни, в курортния комплекс Албена

Министър Галя Кондева
Министър Галя Кондева Източник: Пресцентър на МЗ

Министърът на здравеопазването д-р Галя Кондева ще открие годишната среща на Националното сдружение на областните многопрофилни болници за активно лечение (НСОМБАЛ). Събитието ще се състои днес, на 13 юни, в курортния комплекс Албена.

 

Темата на предстоящата дискусия е "Мястото на областните болници в системата на здравеопазването". По време на срещата министър Кондева ще обсъди с председателя на сдружението д-р Васислав Петров и с ръководствата на 24-те лечебни заведения проблемите и предизвикателствата, пред които те са изправени, както и възможните решения.

 

На следващия ден здравният министър ще посети МБАЛ Добрич, където вече функционира новия графично-скопичен рентгенов апарат, закупен със средства на Министерството на здравеопазването.

Още от "Здравеопазване"

Министър Кирилов издаде заповед за сформиране на работна група за специализациите

В състава на групата са включени представители на Министерството на здравеопазването, Българския лекарски съюз и Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи

Прочетете повече прочетете повече

Родилното отделение на болницата в Перник отново остана без акушерки

Припомняме, в края на април отделението беше напът да затвори заради недостиг на кадри и невъзможност графикът да бъде запълнен. Тогава на помощ се отзоваха десет акушерки от София

Прочетете повече прочетете повече

Започва популяризиране на мобилното приложение еЗдраве, осигуряващо достъп до електронното здравно досие

Екипи на регионалните здравни инспекции (РЗИ), с техническото съдействие на "Информационно обслужване" АД, ще разкриват мобилни пунктове, на които ще оказват съдействие на всеки, който желае да активира приложението на мобилното си устройство

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени