Министерството на здравеопазването съобщи, че няма да има ограничения на територията на София-град

На директора на Столична РЗИ е поискано обяснение за допуснатата грешка

Министерство на здравеопазването
Министерство на здравеопазването Източник: Zonanews

Министерството на здравеопазването обяви, че на територията на София-град няма да бъдат наложени ограничения. Това се съобщава в официално пресъобщение на Министерството.

 

"Изнесената от директора на Столичната РЗИ информация, че "София навлиза в червена зона и предстои издаване на заповед за налагане на ограничения" не отговаря на истината. 14-дневната заболяемост към днешна дата за района на София град е 89/100 000, което съгласно приетия Национален план за справяне с пандемията от SARS-COV-2, не изисква налагането на допълнителни ограничения. На директора на Столична РЗИ е поискано обяснение за допуснатата грешка", допълниха от Министерството.

Още от "Здравеопазване"

Министерството на здравеопазването надгражда приложението "еЗдраве" с нова функционалност за защита на правата на пациен

Основната цел на софтуерното решение е да даде възможност на гражданите да упражняват директен контрол върху вписванията в Националната здравноинформационна система (НЗИС)

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени