Над 32 600 новозаразени с коронавирус в Русия за денонощие

Полиналите са 1206

Коронавирус в Русия
Коронавирус в Русия Източник: РИА Новости
32 602 са заразените с коронавирус в Русия за последното денонощие, като най-много са регистрирани в Москва - 3301, съобщават руски медии. Починалите след заболяване от Covid-19 в страната за този период са 1206 души. Като излекувани за денонощието са отчетени 30 593 души.
 
Според здравния министър Михаил Мурашко най-сигурен начин за защита е ваксинацията. По негови данни делът на ваксинираните заболели от Covid-19 не надвишава 4 на сто, а тежките случаи са единични. 
 

Още от "Здравеопазване"

В ход са безплатните консултации за туберкулоза в страната

По време на двете проведени до сега кампании, през месеците март и юни 2025 г., общо анкетирани за туберкулоза са 3 466 лица, на 2 705 в риск от туберкулоза са извършени медицински прегледи и допълнителни изследвания. Открити са 32 лица с туберкулоза и 71 лица с латентна туберкулозна инфекция, на които е започнато лечение

Прочетете повече прочетете повече

Медицинските специалисти в детските градини и училищата вече имат достъп до електронни здравни данни на децата

През изминалата седмица близо 2000 медицински специалисти преминаха обучения, организирани от "Информационно обслужване" АД, за работа с електронната система

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени