Народните представители не успяха да изберат нов председател на НЗОК

Временно длъжността изпълнява Йорданка Пенкова, след като през януари бе отстранен предсрочно Петко Салчев

Народно събрание, гласуване в НС
Народно събрание, гласуване в НС Източник: Zonanews

Народните представители не успяха да излъчат нов председател на Националната здравноосигурителна каса, съобщи "Фокус". При гласуването 59 гласуваха "за", 17 "против" и 147 с "въздържал се". 

 

Кандидатурата на проф. Жени Стайкова, издигната от парламентарната група на "БСП за България", бе подкрепена единствено от БСП и "Възраждане". От ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ и ДПС се гласуваха с "въздържал се", а общо 16 депутати от управляващото мнозинство гласуваха с "против". 

 

Мандатът на председателя на Здравната каса изтича на 13 юли. Временно длъжността изпълнява Йорданка Пенкова, след като през януари бе отстранен предсрочно Петко Салчев.

 

 

Още от "Здравеопазване"

Депутатите ще обсъдят процедурни правила за предлагане и избор на кандидати за управител и подуправител на НЗОК

Предвижда се депутатите да разгледат на първо четене два законопроекта за промени в Закона за държавния служител, внесени от "Демократична България" (ДБ) и Министерския съвет

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени