Русия е готова да помага на Северна Корея в борбата с коронавируса

Става дума за доставки на ваксина и медицинско оборудване

Ким Чен Ун
Ким Чен Ун Източник: EPA
При нужда Русия е готова да съдейства на Северна Корея в борбата с коронавируса, включително с доставки на ваксина и медицинско оборудване. Това заяви на пресконференция руският външен министър Сергей Лавров, предаде ТАСС. Посолството на Русия в Пхенян редовно информира Москва как се развива ситуацията с COVID-19 в КНДР, но руското ръководство няма данни за избухване на инфекцията в тази страна, където все още е в сила "практически пълен локдаун", посочи Лавров.
 
По данни на СЗО в Северна Корея от началото на пандемията не е регистриран нито един заразен с коронавируса и нито един смъртен случай, предизвикан от COVID-19, която е абсурдно. Очевидно тоталитарната пропаганда на режима на Ким Чен Ун Преди седмица официалната севернокорейска агенция КЦТА, цитирана от южнокорейската Йонхап, съобщи, че северокорейският диктатор е информирал ЦК на Корейската трудова партия за сериозен инцидент в здравопазването, способен да предизвика голяма криза в сигурността на КНДР. Естеството на инцидента не бе уточнено.

Още от "Здравеопазване"

В ход са безплатните консултации за туберкулоза в страната

По време на двете проведени до сега кампании, през месеците март и юни 2025 г., общо анкетирани за туберкулоза са 3 466 лица, на 2 705 в риск от туберкулоза са извършени медицински прегледи и допълнителни изследвания. Открити са 32 лица с туберкулоза и 71 лица с латентна туберкулозна инфекция, на които е започнато лечение

Прочетете повече прочетете повече

Медицинските специалисти в детските градини и училищата вече имат достъп до електронни здравни данни на децата

През изминалата седмица близо 2000 медицински специалисти преминаха обучения, организирани от "Информационно обслужване" АД, за работа с електронната система

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени