Високо ниво на финни прахови частици е отчетено в София, Пловдив и Смолян

Задържането на замърсители в атмосферата се дължи в голяма степен на трайните мъгли и липсата на вятър

Смог
Смог Източник: Pixabay.com

Замърсен въздух отчетоха тази сутрин няколко от измервателните станции в страната, показва справка в Европейския индекс за чистотата на атмосферата. Към 05.00 ч. повишени нива на концентрация на фини прахови частици се наблюдаваше в София, Пловдив и Смолян.

 

В столицата прахово замърсяване над нормата беше регистрирано в кварталите "Дружба", "Младост", "Хиподрума" и "Павлово" а в Пловдив - в районите "Каменица" и "Тракия".

 

Задържането на замърсители в атмосферата се дължи в голяма степен на трайните мъгли и липсата на вятър. Едва в сряда следобед може да се очаква усилване на вятъра, а в четвъртък покрай преминаването на студен атмосферен фронт поривите ще са по-силни.

Още от "Здравеопазване"

В ход са безплатните консултации за туберкулоза в страната

По време на двете проведени до сега кампании, през месеците март и юни 2025 г., общо анкетирани за туберкулоза са 3 466 лица, на 2 705 в риск от туберкулоза са извършени медицински прегледи и допълнителни изследвания. Открити са 32 лица с туберкулоза и 71 лица с латентна туберкулозна инфекция, на които е започнато лечение

Прочетете повече прочетете повече

Медицинските специалисти в детските градини и училищата вече имат достъп до електронни здравни данни на децата

През изминалата седмица близо 2000 медицински специалисти преминаха обучения, организирани от "Информационно обслужване" АД, за работа с електронната система

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени