За денонощието от Ковид са починали 6 души

Активните случаи към днешна дата са 16 399

Тест за Ковид-19
Тест за Ковид-19 Източник: Twitter

През последното денонощие в България новите случаи на заразени с COVID-19 са 1640 случая, регистрираните починали са 6 души за 24 часа, а от началото на пандемията - 37 319. Това показват данните на Единния информационен портал. 

 

Направени са 6 768 теста, от тях 24 процента са били положителни. Активните случаи към днешна дата са 16 399. Поставени са 3 781 дози ваксина. Новопостъпили в болница са 130 души, а 661 са излекувани. 

 

Новопостъпилите в болница са 856 души, от които 41 са в интензивно отделение. От тях 75,38 % не са били ваксинирани. 

 

От началото на пандемията у нас са регистрирани общо 1 192 284 заболели от COVID-19, 4 453 972 са общо поставените дози ваксина.

Още от "Здравеопазване"

Над 350 специализанти се включиха в проект за недостига на медицински кадри

Най-много са специализантите по Педиатрия – 25, Анестезиология и интензивни грижи и Педиатрични здравни грижи – по 22, както и Детска кардиология и Детска пневмология и фтизиатрия – по 14

Прочетете повече прочетете повече

Д-р Атанас Атанасов поема Изпълнителна агенция "Медицински надзор"

Основен приоритет в работата на новия директор ще бъде засилването на контрола в здравната система, по-бързото реагиране при сигнали на граждани и повишаването на прозрачността в дейността на ИАМН

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени