Боян Магдалинчев: Във ВСС няма политически назначения

Мария Габриел да каже с какво е уронил главният прокурор престижа на съдебната власт, настоя той

Боян Магдалинчев
Боян Магдалинчев Източник: Zonanews

Доста сложна е процедурата за отстраняване на главния прокурор. Това обясни пред bTV представляващият ВСС Боян Магдалинчев. Предложението на шестимата членове на ВСС от прокурорската колегия Иван Гешев да бъде отстранен трябва да мине през доказване на твърденията им.

 

Според Магдалинчев информацията за участието на израелския експерт в разследването е противоречива. Въпрос на доказване е дали главният прокурор в извършил нарушение, посочи Магдалинчев.

 

Според него Гешев е трябвало да обясни своевременно ситуацията и да разсее неяснотите около семейството си. Магдалинчев не вижда връзка между заявката на Мария Габриел за оставка на Гешев и искането на прокурорската колегия на ВСС.

 

Политически назначения няма във ВСС, изтъкна той. Още преди да бъде избран Иван Гешев, срещу него тръгна една нагласа, припомни Боян Магдалинчев.

 

Мария Габриел да каже с какво е уронил главният прокурор престижа на съдебната власт, настоя той и поясни, че не вижда такива аргументи. Още в петък Магдалинчев задействал процедурата по отстраняване на главния прокурор.

 

Около месец-месец и половина ще продължи цялата процедура. Припомняме, че друг член на ВСС през уикенда заяви друго - че процедурата може да приключи до края на май.

Още от "Закон и ред"

Лаура Кьовеши: Теодора Георгиева е отстранена за недопустими нарушения, а не заради кампания за дискредитирането й

Това е бил вторият път, в който колегията е разглеждала дисциплинарно производство срещу българската европрокурорка. "Никога не сме правили това за никой друг. За нея беше втори път", посочи Кьовеши

Прочетете повече прочетете повече

Районна прокуратура-Перник привлече като обвиняем и задържа мъж за държане на 150 000 кутии цигари без акцизен бандерол

Разследването е образувано след проведена специализирана полицейска операция на служители от Главна дирекция "Борба с организираната престъпност" – МВР

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени