Кирил Петков отива на съд заради ареста на Борисов, Горанов и Арнаудова

Според прокуратурата Петков е извършил престъпление по служба, като драстично е превишил правомощията си и е наредил арестите, извършени от полицейски служители вместо следователи

Кирил Петков
Кирил Петков Източник: Zonanews

Кирил Петков е предаден на съд за превишаване на правата си като министър - председател. В обвинителния акт се твърди още, че превишавайки правата си като премиер Кирил Петков е наредил на директора и на зам.-директор на ГДНП да разпоредят на своите подчинени да арестуват Борисов, Горанов и Арнаудова.

 

Предстои делото да бъде разпределено на съдебен състав и да се насрочи разпоредително заседание. Петков получи обвинението си на 10 януари, след което имаше срок да се запознае с материалите от разследването.

 

Той е обвиняем за длъжностно престъпление във връзка с арестите на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, бившия финансов министър Владислав Горанов и пиарката на ГЕРБ Севделина Арнаудова на 17 март 2022 г. Тогава Кирил Петков е премиер, а министър на вътрешните работи е Бойко Рашков.

 

Според прокуратурата Петков е извършил престъпление по служба, като драстично е превишил правомощията си и е наредил арестите, извършени от полицейски служители вместо следователи.

Още от "Закон и ред"

ДАНС и полицията задържаха 18 младежи, част от международната крайнодясна организация "Кръв и чест"

По думите на началника на полицията в Пловдив старши комисар Васил Костадинов сред задържаните е единият от двамата извършители на побоя над двама непалски граждани, а също и брат му и баща му

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени