Компроматът "Барселонагейт" окончателно е прекратен от испанската прокуратура

Това става ясно от документ, изпратен до медиите от Йордан Христов, който е съпруг на Борислава Йовчева

Лидерът на ПП ГЕРБ Бойко Борисов
Лидерът на ПП ГЕРБ Бойко Борисов Източник: ПП ГЕРБ
Компроматът срещу бившия премиер Бойко Борисов, наречен "Барселонагейт", окончателно е прекратен с акт на прокуратурата на Испания. Това става ясно от документ, изпратен до медиите от Йордан Христов, който е съпруг на Борислава Йовчева, сочена от задкулисни медии за близка на приятелка на Борисов.
 
"На 6 юли тази година получих официален документ, с който ме уведомяват, че тъй нареченият случай "Барселонагейт" е окончателно прекратен и архивиран с постановление на прокуратурата на Испания и по специално на главния прокурор на Специализираната прокуратура на Испания г-н Алехандро Лусон Кановас, считано от 31.05 и е влязло в сила", посочва г-н Христов. Той уточнява, че в хода на проверката по този случай никога не са били повдигани обвинения и не са предявявани финансови, данъчни или каквито и да било други законови претенции от страна на испанските власти.
 
"Нещо повече, част от медийно разпространените имена, в това число и на политици, дори не присъстват в проверката, което не попречи да "присъстват" в медийни и политически спекулации, в които беше замесено и моето име в продължение на 2 години", изтъква г-н Христов. Той допълва, че с прекратяването и архивирането счита, че един път завинаги се слага край на този случай.
 
"Отнасям се с огромен респект и уважение към испанската правораздавателна система и прокуратура, които са едни от най-авторитетните в Европа и света и бих искал да декларирам, че във всички свои действия винаги съм се съобразявал с изискванията на законите и съм спазвал стриктно установените правила", подчертава г-н Христов.

Още от "Закон и ред"

От президентството искат допълване на документите за указа срещу Мирослав Рашков

До тази ситуация се стигна, след като служебният кабинет, по предложение на вътрешния министър Емил Дечев, поиска от президента Илияна Йотова да подпише указ за освобождаването на Рашков

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени