Съдът ще разпитва няколко полицаи и Бойко Борисов по делото срещу Кирил Петков

Кирил Петков е подсъдим за това, че е превишил правомощията си като премиер и е наредил арестите на Борисов, Горанов и Арнаудова

Кирил Петков
Кирил Петков Източник: Zonanews

През януари ще продължи делото срещу Кирил Петков за длъжностно престъпление, по което бившият премиер и бивш съпредседател на "Продължаваме промяната" е подсъдим за това, че е превишил правомощията си, като е наредил незаконния арест на Бойко Борисов, бившия финансов министър Владислав Горанов и пиарката на партия ГЕРБ Севделина Арнаудова.


Защитата и прокуратурата се съгласиха да не разпитват всички свидетели по делото, а да призоват само някои от тях - полицейски служители и длъжностни лица.

 

Бойко Борисов не е бил разпитван по досъдебното производство, тъй като е имал имунитет, обясни прокурор Ангел Кънев, но ще бъде призован като свидетел.

 

Още от "Закон и ред"

Лаура Кьовеши: Теодора Георгиева е отстранена за недопустими нарушения, а не заради кампания за дискредитирането й

Това е бил вторият път, в който колегията е разглеждала дисциплинарно производство срещу българската европрокурорка. "Никога не сме правили това за никой друг. За нея беше втори път", посочи Кьовеши

Прочетете повече прочетете повече

Районна прокуратура-Перник привлече като обвиняем и задържа мъж за държане на 150 000 кутии цигари без акцизен бандерол

Разследването е образувано след проведена специализирана полицейска операция на служители от Главна дирекция "Борба с организираната престъпност" – МВР

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени