Кабинетът ще обсъди касовото изпълнение на бюджета за първото тримесечие на 2025 година

Сред другите точки от дневния ред са годишния отчет за дейността на Държавен фонд "Земеделие" и Разплащателната агенция за 2024 г., както и освобождаването на областния управител на област Добрич

Министерски съвет
Министерски съвет Източник: Zonanews

 Кабинетът ще обсъди доклад за касовото изпълнение на държавния бюджет и на основните показатели на консолидираната фискална програма за първото тримесечие на 2025 г. на редовното си заседание, съобщиха от правителствената пресслужба. Сред другите точки от дневния ред са годишния отчет за дейността на Държавен фонд "Земеделие" и Разплащателната агенция за 2024 г., както и освобождаването на областния управител на област Добрич.

 

Очаква се кабинетът да одобри и споразумение за изменение на Договора между Министерството на здравеопазването (МЗ) и Университетска многопрофилна болница за активно лечение (УМБАЛ) "Александровска", за предоставяне на заем за погасяване на просрочени задължения на лечебното заведение.

 

Припомняме, че през декември 2023 г. Министерският съвет одобри изменение на условията за предоставяне на заем на Александровска болница и Проект на допълнително споразумение за изменение на договора между МЗ и лечебното заведение за предоставяне на заем за погасяване на просрочени задължения на лечебното заведение.

 

С проекта на допълнително споразумение бе определен размерът на главницата на предоставения заем от 35 млн. лв. на 33 441 675,39 лв., както и погасителен план към Договора за предоставяне на заем, който се изменя, отразявайки действителния размер на усвоените средства и преизчислената погасителна вноска, остатък по главницата, главница и лихва.

 

През октомври 2024 година от МЗ съобщиха, че дълговете на държавните болници са 639,121 млн. лв., от които 46,041 млн. лв. са просрочените задължения. Това показват обработените данни от болниците към 30 юни т.г., публикувани на сайта на министерството.

Още от "Бизнес и финанси"

"Ситуацията в Русия се влошава рязко". Правителството се готви за 30% спад на износа на петрол за Индия и бюджетен дефиц

Анализаторите смятат, че при сегашните темпове на спад на приходите Фонда за национално благосъстояние на Русия ще бъде значително изчерпан в рамките на една година

Прочетете повече прочетете повече

Край с "крантата" лев: От днес еврото е единствената официална валута в България (ВИДЕО)

А ето какво казва диктаторът Тодор Живков на конгреса на Българските професионални съюзи, проведен през април 1987 г.: "Лев значи лъв на старобългарски. Но често този лъв засяда някъде и се превръща в дръглива кранта!" 

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени