"Мутрите" на Манолова и ПП с жалба до ВАС срещу решението на ЦИК за броене на разписки

По-рано днес Мартин Димитров от ДБ обяви, че и те ще атакуват решението на Комисията в съда

Машинно гласуване
Машинно гласуване Източник: БНТ

ИБНИ и ПП "Продължаваме промяната" са подали жалба срещу решението на ЦИК  да се броят разписките от машините на предстоящите на 14 ноември избори. Те са внесли документа до Върховния административен съд - днес. Това става ясно от публикация в профила във Фейсбук на Николай Хаджигенов.

 

Жалбата на ИБНИ и ПП
Жалбата на ИБНИ и ПП "ПП" Източник: Facebook

По-рано днес Мартин Димитров от ДБ обяви, че и те ще атакуват решението на Комисията в съда.

 

Лидерът на ГЕРБ поздрави преди дни ЦИК за решението да се броят контролните разписки. Същата позиция заеха и лидерът на ДПС, както и на Воля. Според Веселин Марешки трябва да има паралелно броене на контролните разписки, които излизат от машините, защото иначе целият процес може да бъде поставен под съмнение.

 

В ЦИК решението беше подкрепено също от представителите на ИТН и БСП. Единствено против беше единият представител на ДБ, а другият - Цветозар Томов - отсъстваше, но на другия ден заяви, че също е против. 

Още от "България"

Александър Джартов: Има ръст с около 20% на пожарите по време на коледните и новогодишните празници

Извършени са над 1800 проверки, като в 200 обекта са констатирани нарушения на изискванията за пожарна безопасност, каза директорът на ГД "Пожарна безопасност и защита на населението".

Прочетете повече прочетете повече

Опашки пред банките в цялата страна за внасяне и превалутиране на пари преди приемането на еврото

Не разбирам защо хората бързат да обменят или внасят левове още сега. Курсът в момента е по-неизгоден от фиксирания курс, който ще бъде задължителен, коментира макроикономистът Васил Караиванов

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени