По предложение на Борисов и Пеевски: Депутатите увеличават охраната по границите

МВР ще пази бежанските центрове, реши още парламентът

Пленарна зала на НС
Пленарна зала на НС Източник: Zonanews

Депутатите приеха да бъде увеличена щатната численост на служителите на МВР за нуждите на контрола по границата при засилен миграционен натиск. 

 

Възможността е записана в приетите на второ четене промени в Закона за администрацията в Народното събрание (НС). Вносители на предложението са председателите на ПГ на ГЕРБ-СДС и ДПС Бойко Борисов и Делян Пеевски и депутати от двете формации.

 

В мотивите на вносителите е записано, че с увеличаване на щатните бройки ще отпадне необходимостта от командироване на полицейски служители от други структури на МВР и Главна дирекция "Гранична полиция" ще може самостоятелно да охранява границите с подготвени полицейски органи.

В средата на март министърът на вътрешните работи Калин Стоянов заяви на заседание на УС на НСОРБ, че промените в този закон отварят възможността за назначаване на още 1264 гранични полицаи, като така държавната граница ще бъде изцяло покрита.

 

В момента народните представители обсъждат на второ четене промени в Закона за собствеността и ползването на земеделските земи. Точката беше включена извънредно в дневния им ред.

Още от "България"

Дара с пожизнен семеен билет за всички музеи и археологически обекти в Бургаска област

С него тя и семейството й ще могат да посещават безплатно четирите експозиции на Регионалния исторически музей в Бургас, бургаската Художествена галерия, музеите и галериите в Несебър, Поморие, Созопол, Приморско, Царево, Малко Търново, Средец и Карнобат

Прочетете повече прочетете повече

В Нова Загора се проведе публична дискусия на проекта на Общински годишен план за социалните услуги за 2027 година

Заложено е две от функциониращите услуги към момента като – Център за обществена подкрепа и Дневен център за деца и младежи с увреждания да предоставят услугите по чл. 15 от Закона за социалните услуги – комплексно

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени