Бившият шеф на "Кинтекс": България е изнесла оръжие за 200 млн. към Украйна

По-рано днес изпълнителният директор на ДКК Смиляна Митова обяви, че дава на прокуратурата данни за злоупотреби на Александър Михайлов

Александър Михайлов, "Кинтекс"
Александър Михайлов, "Кинтекс" Източник: Скрийншот видео кадър bTV

Изнесено е оръжие за 200 млн. през Полша към Украйна. Това обяви пред медии бившият шеф на "Кинтекс" Александър Михайлов, цитиран от БНТ.

 

Той уточни, че става въпрос за снаряди за системите за залпов огън "Град". Михайлов твърди още, че вицепремиерът Асен Василев знае митническите товарителници за износа и дори им цитира номерата.

 

Според него причината за смяната на ръководството на ВМЗ-Сопот е, че са отказали да ремонтират върната оръжейна поръчка, договорена от премиера. 

 

По-рано днес изпълнителният директор на ДКК Смиляна Митова обяви, че дава на прокуратурата данни за злоупотреби на Александър Михайлов като предходен ръководител на "Кинтекс".

 

Проверка в държавното дружество е установила, че печалбата за първото тримесечие е със 17 пъти по-ниска спрямо същия период на миналата година. Липсва и договор за 42 млн. евро.

Още от "Икономика"

От утре "Лукойл Нефтохим Бургас" ще може да закупува нефт от всички контрагенти, регистрирани в Швейцария

Особеният търговски управител Евгени Симеонов припомни причината за наложените ограничения, а именно заемът, отпуснат през 2023 г. от "Литаско" на "Лукойл Нефтохим Бургас", който впоследствие става предсрочно изискуем

Прочетете повече прочетете повече

Южна Корея обяви инвестиции за над 576 млрд. долара в чипове и изкуствен интелект

Президентът И Дже-мьон заяви, че страната трябва да запази лидерската си позиция в производството на чипове и да изгради основите на икономиката на изкуствения интелект

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени