"Алфа рисърч": Васил Терзиев и Антон Хекимян отиват на балотаж

Трета остава Ваня Григорова - кандидат на БСП с 20,2 %

Електорални нагласи сред гласуващите в София
Електорални нагласи сред гласуващите в София

Кандидатът на ПП-ДБ Васил Терзиев и кандидатът на ГЕРБ-СДС Антон Хекимян за кмет на София отиват на балотаж  - съответно с 29,8 % и 21,1 %. 

 

Това показват данните за София на социологическата агенция "Алфа Рисърч". Проучването преди местния вот е по поръчка на bTV и в него участие са взели 800 души, имащи право на глас.

 

Трета остава Ваня Григорова - кандидат на БСП с 20,2 %. Четвърти е издигнатият от "Възраждане" Деян Николов с 10.2%. На пето място е кандидатът на Коалиция "Синя София" Вили Лилков с 8.3%, а след него е Ивайло Вълчев от "Има такъв народ" с 3.4%.


41.5 на сто от участвалите в допитването са заявили, че със сигурност ще отидат да гласуват. 20% пък са тези, които все още се колебаят дали да отидат до урните на 29 октомври.

Още от "Мнения и анализи"

Тома Биков: За пръв път виждам големите търговски вериги да рекламират промоциите си от сградата на МС

Надявам се подобен подход да бъде приложен и към хилядите малки магазини, които все още нямат достъп до ефира на МС, пише във фейсбук депутатът от ГЕРБ-СДС

Прочетете повече прочетете повече

Българската култура започна да се забелязва по света! Недопустимо! Намалете парите веднага!

И колкото повече слушам как "Прогресивна България" реже именно културата, толкова повече си мисля, че това не е прогресивен проект. Това е културен вандализъм с PR отдел, пише Явор Кирин

Прочетете повече прочетете повече

Икономист: Радев надминава Виденов, който се опита да контролира търговията с ограничен кръг стоки и услуги. Румен Радев

Три десетилетия по-късно дори по-голямо парламентарно мнозинство на новата формация на премиера Румен Радев отива смело далеч по-напред, реабилитирайки всеобхватно централното планиране

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени