Първан Симеонов: Ако ГЕРБ спечели изборите, опозицията ще ги обяви за нечестни

Може да се окаже, че управляващите имат преднина, която да ги накара да мечтаят за кабинет „Борисов-4“, посочи политологът

Първан Симеонов
Първан Симеонов

"Прогнозирах, че ГЕРБ ще удържи на протеста. Ще има избиратели, които ще се питат кое е голямото, което може да махне ГЕРБ, а това е БСП". Това каза в предаването "Офанзива с Любо Огнянов" по NOVA NEWS политологът Първан Симеонов. По думите му с изтощаването на енергията на протестите отново си проличаха различията на опозиционните сили.
"Ако ГЕРБ спечели изборите, опозицията ще ги обяви за нечестни. "Има такъв народ" искат да са алтернатива на всички, те така печелят. 12-13 % имат при социологически проучвания", сподели той. Според него без да участва в протестите, партията на Слави Трифонов успява да получи енергията им. А в България от много време насам политиците влизат през телевизора.

 

Той сподели още, че "Демократична България" е спряла да расте, но си е взела парцел от политическото пространство.
"Аз се опасявам, че след тези може да има още едни парламентарни избори. Раздаването на мандати ще бъде интересно, най-вече, ако се стигне до трети. ГЕРБ може да се окаже, че има преднина, която да ги накара да мечтаят и за кабинет „Борисов-4", заяви Първан Симеонов.
"Следващото управление ще бъде гадно, трудно и кратко, и по-добре да си встрани. Имам чувството, че ще имаме парламент, в който никой няма да иска да управлява. Ако Корнелия Нинова успее да се скара и с Румен Радев, то не той ще бъде в трудната позиция", коментира социологът.

Още от "Мнения и анализи"

Готов ли е Путин да прекрати т.н. "СВО" след срещата в Аляска: ISW даде неочакван отговор

На съвместната пресконференция с Тръмп Путин не каза нищо, което да показва готовност за компромис или отказ от военни цели, коментират анализаторите от института

Прочетете повече прочетете повече

Алфа Рисърч: Вече повечето българи подкрепят въвеждането на еврото, доста фирми ще вдигат заплатите

Основните притеснения сред българските граждани продължават да са съсредоточени върху краткосрочните ефекти, непосредствено след (а вече – и преди) въвеждането на еврото

Прочетете повече прочетете повече

ISW: Русия изгражда бункери и хангари във военновъздушните си бази след успеха на операция "Паяжина"

Руски официални лица и военни блогъри обвиняват руското ръководство, че не е успяло да защити руската военна инфраструктура от ударите на украинските безпилотни самолети

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени