Борисов до ДПС: Няма да подкрепим втори мандат. Позицията на ГЕРБ-СДС и по отношение на третия мандат остава непроменена

Разчитаме на политическа зрялост в предстоящата предизборна кампания като предпоставка за съставяне на правителство в следващото Народно събрание, подчертава председателят на ГЕРБ

Бойко Борисов
Бойко Борисов Източник: Zonanews

Председателят на ПГ на ГЕРБ-СДС Бойко Борисов изпрати официален отказ до ДПС относно готовността за преговори за съставяне на правителство с втория мандат.

 

В писмото Борисов препотвърди позицията на ГЕРБ - СДС, че няма да подкрепи втори мандат при никакви условия. Решението на партията остава непроменено и по отношение на третия мандат.  

 

"Оценяваме Вашите усилия като втора политическа сила да съставите кабинет в рамките на 50тото Народно събрание, но различията и противопоставянето между парламентарните групи не създават необходимата база за съставяне на стабилно правителство”, се казва още в писмото.

 

"Разчитаме на политическа зрялост в предстоящата предизборна кампания като предпоставка за съставяне на правителство в следващото Народно събрание", завършва председателят на ГЕРБ.

Още от "Политика"

Теменужка Петкова за бюджета на Радев: Разходите са с 3 млрд повече от кабинета "Желязков"

Дефицитът, който правителството на Радев предвижда, е 5,7% от БВП, или малко над 7 000 млрд.евро. За сравнение, бюджетът, заради който беше поискана оставката на кабинета “Желязков”, предвиждаше дефицит от 3 649 млрд.евро, или 3% от БВП

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени