Борисов гледа към ядреното бъдеще - лидерът на ГЕРБ очаква 7-и и 8-и блок на АЕЦ "Козлодуй" да бъдат изградени в срок

Борисов дискутира темата с изпълнителния директор на "Хюндай" Ханло Ли

Борисов и изпълнителният директор на “Хюндай” Хану Ли
Борисов и изпълнителният директор на “Хюндай” Хану Ли Източник: Facebook

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов очаква 7-и и 8-и блок на АЕЦ "Козлодуй" да бъдат изградени в сроковете, заложени от Народното събрание. В своят фейсбук профил той посочи, че това е стратегически важно за България.

 

Борисов дискутира темата с изпълнителния директор на "Хюндай" Ханло Ли. На срещата присъстваха още Делян Добрев, председател на бюджетната комисия, както и министъра на енергетиката Жечо Станков.

 

По думите на Борисов страната ни е една от малкото, където ядрената енергетика има над 50-годишна история и разполага с добре подготвени кадри, което е безценен капитал.

 

Той отбелязва, че повече от 70% от българите подкрепят развитието на ядрената енергетика у нас, което, за сравнение, е повече дори от държава като Франция, където този сектор има дългогодишни традиции.

Още от "Политика"

Коалиция ГЕРБ-СДС представя управленската си програма "България 2030" (НА ЖИВО)

Тя дългосрочна визия на ГЕРБ за развитието на страната с фокус върху икономически растеж, модернизация на инфраструктурата, иновации, нови технологии, здравеопазване, образование и повишаване качеството на живот на българските граждани

Прочетете повече прочетете повече

Нанков: Много спасители видяхме, минаха и заминаха, някои от другите листи не са стъпвали в Ловеч от 15 г.

В следващия мандат най-важната първа и основна грижа за ГЕРБ-СДС ще са доходите, като в края на периода минималната пенсия ще е 500 евро, минималната работна заплата - 1000, средната - 2500 евро

Прочетете повече прочетете повече

ГЕРБ представя управленската си програма "България 2030"

По време на събитието представители на партията ще очертаят основните приоритети и конкретните мерки, заложени в програмата, както и стратегическите цели за устойчиво развитие на България до 2030 година

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени