Борисов: Мая Манолова не е приемлива за омбудсман! Няма да съм кандидат за президент догодина!

Аз кюлчета никога не съм имал. Този, който им даваше акъл за кюлчетата, сега е в затвора в САЩ, отговори той на журналистически въпрос дали не трябва да има и комисия за "кюлчетата".

Бойко Борисов
Бойко Борисов Източник: Zonanews

"Парламентът трябва да излезе с имена за регулаторите - да бъдат гласувани и приети.  Мая Манолова отдавна не е приемлива за омбудсман", обяви днес пред журналисти в НС лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. Борисов е категоричен, че никога не се е целил в президентския пост.

 

"Близо 90 процента имах рейтинг докато бях генерален секретар на МВР. Ако съм искал да ставам президент - щях да стана", отсече Борисов.

 

Половината зала зарязват лозя, другите са влюбени. Напомнят ми мачовете в Б и В група. Докато не дойдат квесторите си разменят реплики, после се правят на мъже, коментира той последните скандали в Народното събрание.

 

Той твърдо отрече да е гласувал против комисията за Делян Пеевски заради някакви подбуди. "Аз чух, че съм сложил чадъри над Прокопиев и над Сорос. Целият пленарен ден минава в разправии за тези комисии. Тези комисии няма да произведат нищо. Затова сме против всякакви такива комисии. Винаги сме били против. Както и за сваляне на имунитетите. Сега изпълнявате някаква задача - само вие питате за комисията Пеевски, не питате за Сорос и Прокопиоев. Вола рие, но на гърба не пада", обърна се той към журналистите.

 

"Аз кюлчета никога не съм имал. Този, който им даваше акъл за кюлчетата, сега е в затвора в САЩ", отговори той на журналистически въпрос дали не трябва да има и комисия за "кюлчетата".

 

"ПП-ДБ четири години саботираха еврозоната. Предайте на ДБ, че стратегическата цел за влизане в еврозоната изисква много предварителна работа. Това не е, както те си го мислят - отиват в някой мол и се разбират. Изисква се къртовска работа", коментира днес Борисов пред журналисти в парламента.

 

"Върви строго по плана си. Когато ГЕРБ поеме нещо, както ви вкара в чакалнята на еврозоната, знае как да го направи и ще го направи", обеща той. "Те (ПП-ДБ) назначиха цялата си рода - жени, братовчеди, и те могат да бъдат съкратени", заяви той по повод евентуални съкращения в МВР.

 

"Седемте години са много важни в живота и възпитанието на един човек. Тук сме изпратени, за да водим политики. Бих призова ПП-ДБ да не се занимават с ГЕРБ, който ги води към еврозоната, а да се занимават с идеологическия им противник "Възраждане". Не мога да търпя такова поведение. Страшно ми напомнят мачовете в Б и В група нашите парламентаристи. Те са много ербап, докато не дойдат да ги хванат. Докато не дойдат квесторите, си разменят реплики, като дойдат, тръгват да се бият", даде пример Борисов.

 

"Очакваме и ПП да ни подкрепят за бюджета, ако искат да влезем в еврозоната. Аз не разделям никого. Виждате те колко пъти идват при вас и всеки път са разделени", заяви лидерът на ГЕРБ по повод ППДБ.

Още от "Политика"

Димитър Стоянов: Чакаме Украйна да каже дали падналият в Кардам дрон е излетял от тяхна територия

Мястото е в непосредствена близост до румънска компресорна станция и на около 1000 метра от българската компресорна станция на Трансбалканския газопровод

Прочетете повече прочетете повече

Външният министър извика на среща посланика на Украйна заради дрона, нахлул в българското въздушно пространство

От Министерството на отбраната съобщиха, че според първоначален анализ на останките най-вероятно се касае за дрон-примамка "Майя". Този тип дронове се използват широко от украинските въоръжени сили, посочиха от министерството

Прочетете повече прочетете повече

МИИИ публикува за обществено обсъждане проект на Методика за определяне на справедлива стойност

Методиката има за цел да създаде единен, прозрачен и възпроизводим механизъм за определяне на индикативна справедлива стойност, която да служи като ориентир за потребителите

Прочетете повече прочетете повече

"Галъп": 52% с критично отношение към външната политика на Радев, кабинетът му запазва подкрепа

При избори сега "Прогресивна България" отново би потвърдила своя успех от предходния парламентарен вот – 42.3%, постигайки абсолютно мнозинство при разпределение на мандатите в Народното събрание

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени