Борисов: Не приемам децата на ДС да говорят за мафия

Не знам дали "Лукойл" е на пазара за продажба. Ако законът стане факт и собствениците на рафинерията "Лукойл Нефтохим" решат да го продават, ДАНС и МС ще проверят купувача, заяви лидерът на ГЕРБ

Бойко Борисов
Бойко Борисов Източник: БГНЕС

Не зная дали "Лукойл" е на пазара. Това коментира пред медиите в Партийния дом лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. Ако законът стане факт и собствениците на рафинерията "Лукойл Нефтохим" решат да го продават, ДАНС и МС ще проверят купувача, обясни той вчерашните спешни промени в Закона за насърчаване на инвестициите, които ядосаха опозицията. Това е застраховка, подчерта бившият премиер.

 

Той нарече ПП-ДБ мафия, както и приватизаторите по морето, виновни за бедствието и незаконното строителство. Но пък поясни, че най-добрата приватизация е тази на Булгартабак. Терзиев 2 години е плащал на мафията, според лидера на ГЕРБ.

 

"Мафия имаше, когато на като кмет на София ми направихе кризата с боклука, когато разкарвах балите с боклук по цяла България", припомни бившият премиер времето, когато тройната коалиция с премиер Станишев направиха изкуствена клиза с отпадъците в София.

Той добави, че не приема децата на ДС да говорят за мафия. "Този който плаща 2 години на мафията е мафиот", категоричен бе Борисов.

 

Нито съм виждал, нито съм чувал Таки, заяви още той. От думите му стана ясно, че Таки напуснал България, когато Борисов е бил главен секретар.

 

Лидерът на ГЕРБ призова кмета Терзиев да се свърже с правосъдния министър и навсякъде затворници да чистят столицата. Бойко Борисов не се интересува от разпитите на заместник-кмета по екология и на директора на Столичното предприятие за боклука. Но заяви, че всички трябва да носят отговорност за ситуацията с боклука на столицата.

Още от "Политика"

Стефан Белчев от "Прогресивна България" беше избран за председател на Комисията по икономическа политика, инвестиции и и

За заместник-председатели бяха избрани Катя Стайкова (ПБ), Александър Иванов (ГЕРБ-СДС) и Мартин Димитров ("Демократична България")

Прочетете повече прочетете повече

Регулацията в нефтения сектор и насърчаване на инвестициите обсъждат народните представители

Целта на промените е да се ограничат възможните злоупотреби и да се предотвратят репутационни и финансови щети за държавата от евентуални искове за обезщетения

Прочетете повече прочетете повече

Теменужка Петкова: Нямам идея как бюджетният дефицит е станал 7,4%, в рамките на правителството, което беше съставено с

Ние сме абсолютно спокойни. Няма никаква манипулация на данни. Това говорене уронва престижа на България и по някакъв начин засяга европейските институции, заяви Петкова

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени