Борисов пред австрийски депутати: Австрийският бизнес основно защитаваше приемането ни в Шенген

Това сподели във Фейсбук лидерът

Бойко Борисов
Бойко Борисов Източник: Zonanews
Радвам се, че имах възможността да се срещна с представители на австрийския парламент от Групата за приятелство с България. Това сподели във Фейсбук лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
 
"Споделих с колегите от Австрия, че нашите държави имат близко и ползотворно сътрудничество в редица области, а именно австрийският бизнес беше един от най-големите защитници на страната ни за присъединяването ни към Шенген", допълва още той.
 
"Подчертах, че нашата позиция спрямо военната и военнотехническата помощ за Украйна остава непроменена, въпреки сложната вътрешнополитическа ситуация у нас. В този смисъл откроих и ролята на националните парламенти в процеса на справяне с глобалните предизвикателства. Благодарение на Народното събрание, България направи сериозни инвестиции не само в своята отбранителна политика, но и в сигурността на целия регион, отговаряйки и на изискванията на НАТО за отделяне на 2% от БВП за отбрана".
 

Още от "Политика"

Министър-председателят Росен Желязков ще участва в церемония по представяне на колоездачната обиколка на Италия

В делегацията, водена от министър-председателя, са и министърът на младежта и спорта Иван Пешев и министърът на туризма Мирослав Боршош

Прочетете повече прочетете повече

Юлияна Матеева: Ясно е, че Ивелин Михайлов е неустановеният депутат с имунитет по делото "Исторически парк"

Софийският градски съд остави в ареста всичките седем лица задържани за корупция, пране на пари и имотни измами след акцията на Антикорупционната комисия

Прочетете повече прочетете повече

В момента има социални напрежения, защото се натрупаха поводи през последните години, заяви премиерът Росен Желязков

Желязков увери, че в момента кабинетът функционира много добре като единен орган, независимо от сложната партийна конфигурация в него.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени