Борисов пред Орбан: "Балкански поток" в момента е "тръбата на дружбата" (ВИДЕО)

Лидерът на ГЕРБ благодари на Виктор Орбан за подкрепата за пълноправното членство на България и Румъния в Шенген

Борисов и Орбан
Борисов и Орбан Източник: Facebook

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов се срещна с гостуващия у нас унгарски премиер Виктор Орбан и му благодари за подкрепата за пълноправното членство на България и Румъния в Шенген от януари 2025 г.

"Да благодаря на Виктор и на унгарското председателство за Шенген, за това, което направиха, разбира се и на Урсула фон дер Лайен", посочи Борисов.

 

Унгария е договорила със САЩ тримесечно спиране на американските санкциите срещу "Газпромбанк", за да не бъдат засегнати доставките на руски природен газ за Будапеща. Това стана ясно от думите на Орбан след срещата му с лидера на ГЕРБ.

 

"От близо 9 милиарда кубически метра газ 7 милиарда минават през България. Страната ви играе ключова роля за енергийната сигурност на Унгария. Успяхме да се договорим с американците санкциите срещу "Газпромбанк" да бъдат спрени за три месеца, за да не са застрашени доставките ни. Освен това си осигурихме алтернативен път на финансиране", заяви унгарският премиер.

 

В тази връзка ГЕРБ Бойко Борисов подчерта:

"Балкански поток" е изключително важен не само за България, България само печели, милиарди печели България, но печелят и сърбите, печелят и унгарците, печелят и македонците, печели и Турция. "Балкански поток", който толкова много искаха да го сринат, в момента е "тръбата на дружбата".

 

 

Още от "Политика"

ДПС сезира Интерпол и Европол за незаконното използване на системата PNR от министър Демерджиев

В случая стана ясно, че се използват международни регистри от овластени хора, като информацията се използва не за друго, а за политическа цял и политическа борба с тези, които са отсреща - опозицията, коментира Калин Стоянов

Прочетете повече прочетете повече

Конституционният съдия Десислава Атанасова сезира прокуратурата за неверните твърдения на Демерджиев

Въпросът дали вътрешният министър Иван Демерджиев е бил съзнателно подведен, или информацията му почива на реални международни данни, е основният спорен момент, по който тече проверка в МВР

Прочетете повече прочетете повече

Д-р Ваня Тагарева с национална награда "Общински съветник за 2026 г." на Асоциацията на българските градове и региони

За мен тази награда е признание за последователната ми работа в местното управление и усилията, които влагам в развитието на столицата, заяви тя

Прочетете повече прочетете повече

Демерджиев обяви, че полетите на Пеевски са платени от адвокатско дружество. От ДПС го обвиниха в манипулации и лъжи

Демерджиев уточни, че Пеевски е извършил 227 полета от летище София за периода от 2018 г. до момента, като 181 от тях са били с частни самолет.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени