Бойко Борисов: Радвам се, че от днес съм сигурен и свободен български гражданин

Думите му идват, след като по-рано НСО свали охраната от него и лидера на ДПС Делян Пеевски

Бойко Борисов
Бойко Борисов Източник: Zonanews

"Радвам се, че от днес съм сигурен и свободен български гражданин", това написа във фейсбук профила си лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

 

Думите му идват, след като по-рано НСО свали охраната от него и лидера на ДПС Делян Пеевски. По-късно вътрешният министър Иван Демерджиев потвърди, че двамата остават без всякаква охрана от страна на държавата. 

 

"Радвам се, че в българските служби вече няма данни за вътрешни и външни заплахи срещу мен", коментира още Борисов. 

 

Свалянето на охраната им предизвика смесени реакции. Томислав Дончев от ГЕРБ коментира, че това изглежда като "емоционално и политическо решение, но в никакъв случай институционално". 

 

"Осигуряването на охрана на бивш трикратен министър-председател и главен секретар на МВР не е въпрос на привилегия, а на управление на остатъчен риск, произтичащ от дългогодишното заемане на най-висш изпълнителен пост, достъпа до чувствителна информация и продължаващия висок публичен и международен профил", така реагира бившият вътрешен министър Даниел Митов. 

 

Още от "Политика"

Последни новини

Най-четени