Бойко Борисов: В моя мандат сме вдигали с 62% заплатите на работещите в транспорта (ВИДЕО)

По думите му "вместо да бъде един дипломатичен кмет, Терзиев иска да се прави на по-силен от всички и прехвърля вината"

Бойко Борисов
Бойко Борисов Източник: Zonanews

В моя мандат сме вдигали с 62% заплатите на транспортните работници. Това заяви на брифинг лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов във връзка с протеста на транспортния синдикат.

 

"Дни наред ние чуваме как имаме политически намеси в този скандал. Гарантирам, че ГЕРБ не участва в тези протести", подчерта той.

 

По думите му "вместо да бъде един дипломатичен кмет, Терзиев иска да се прави на по-силен от всички и прехвърля вината". 

 

"Тази политика е грешна, но в момента трябва да го направим, за да не провалим матурите и да скъсаме нервите на софиянците", допълни Борисов.

 

Правителството ще осигури 15 милиона лева допълнително към субсидията на градския транспорт на София.

 

Още от "Политика"

СОС се събира на извънредно заседание заради избора на нова обслужваща банка

По предложение на работната група официални покани за участие в процедурата бяха изпратени до четирите най-големи банки в страната по критериите на БНБ - ДСК, ОББ, "Уникредит Булбанк", "Юробанк България"

Прочетете повече прочетете повече

Желязков: Гаранциите за сигурност за Украйна трябва да включват устойчива подкрепа от Европа и САЩ

Днешната видеоконференция на "Коалицията на желаещите" подчерта основната задача за спиране на убийствата и подкрепата за траен и справедлив мир, основан на принципите на международното право, добави премиерът

Прочетете повече прочетете повече

Очаква се предложението за размера на минималната заплата за 2026 г., експерти коментираха запазването на сегашния механ

Социалният министър Борислав Гуцанов вече обясни, че ако остане сегашният механизъм, МРЗ за следващата година ще бъде около 1200 лв.

Прочетете повече прочетете повече

Министър Гроздан Караджов съобщи за автомобил, карал със скорост между 190 и 210 километра в час по АМ "Тракия" (ВИДЕО)

Подадох сигнал в Пътна полиция и нарушителят беше спрян на входа на град Бургас! Подадохме заедно със служителя на НСО сведение, за да дадем шанс на органите да санкционират нарушителя

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени