БСП връща третия мандат, ако го получи от президента

Няма да търгуваме с постове, обяви Георги Свиленски

Георги Свиленски, БСП
Георги Свиленски, БСП Източник: Zonanews

БСП ще върне третия мандат за съставяне на правителство, ако го получи от президента. Това обяви по БНТ Георги Свиленски. "Чудя се защо България трябваше да загуби 9 месеца, за да се стигне до вчера - ГЕРБ хвърлиха кърпата и казаха, че няма да правят правителство, защото се търгуват постове". Това коментира в студиото на БНТ депутатът от БСП.

 

За заявката на ГЕРБ, че могат да продължат разговорите с ПП-ДБ след избори коментира: "Пожелавам им успех в предизборната кампания- ако това ще им е кампанията, че ще продължат разговорите, то по-добре да не ги спират".

 

В следващ парламент социалистите ще работят с тези, които искат да решават проблемите - Свиленски обаче отказа да посочи партии, а призова да се изчака да стане ясно кой ще влезе в следващото НС. "Тази кампания трябва да я формулираме не с кого, а за какво - всяка партия да каже за какво ще се бори".

 

Георги Свиленски не вижда проблем с последните промени в Конституцията, според които парламентът ще заседава и при служебно правителство. "В нормална ситуация парламентът винаги заседава и не се саморазпуска. Това, че три години сме в някаква шизофренна ситуация да направим пет избора не значи, че лошото трябва да стане правилно".

 

Според депутата другите два мандата са изчерпани и отново потвърди, че ако третият мандат отиде при БСП, ще го върнат веднага.

Още от "Политика"

Димитър Николов: Над 6000 камери ще следят за сигурността по време на "Евровизия 2027" в Бургас

Той коментира предимствата на града, за участието на бизнес, местната власт и жителите, както и измеренията на сигурността, начините на придвижване и комуникационните възможности

Прочетете повече прочетете повече

СЕМ: Недопустимо е Иво Христов да противопоставя БНР и БНТ

БНР се радва на огромна аудитория в своите дигитални канали, което означава, че е сред най-разпознаваемите и предпочитани източници на новини и актуална информация, заявиха от медийния регулатор

Прочетете повече прочетете повече

Василев към наглеца Радев: Убийците са свързани с руската пропаганда, подкрепила ви на изборите

Вместо да отговори дали (и от кога) ДАНС са знаели за съществуването на неонацистка мрежа в страната, Радев взе да се оправдава за сетен път с опозицията, каза бившият вицепремиер

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени