Даниел Митов: Заловените 1.2 млн. фалшиви евро нямат нищо общо с предизборните страсти в България

Спрете със спекулациите, те са обида за службите и ГДБОП

Даниел Митов
Даниел Митов Източник: Zonanews

Операцията, при която бяха заловени 1.2 милиона фалшиви евро във фабрика в Румъния, няма нищо общо с предизборните страсти в България. Всякакви спекулации по темата са обидни.

Това заяви бившият министър на вътрешните работи Даниел Митов и водач на листата на ГЕРБ-СДС в Шумен. Митов подчерта, че проведената операция не е "спонтанна и проведена за няколко дни", а е започнала по време на правителството "Желязков".

 

"Оперативната информация и оперативните действия са започнали тогава. Става дума за международна транснационална група, чиито ръководители не са българи. Нито начинът на действие, нито географията, нищо мащабът подсказват, че тази международна престъпна група има нещо общо с нашите предизборни страсти и изборите в България, така че подобни спекулации трябва да се спрат, защото са обида за работата на службите и на ГДБОП в момента", категоричен е бившият вътрешен министър.

 

Той използва случая да поздрави ГДБОП за добрата работа. Митов припомни, че тази операция се "базира на приоритетите, които заложихме в МВР за борба с фалшивите евробанкноти". "От януари месец това е тенденция, която е неизменна", добави бившият вътрешен министър. 

Още от "Политика"

Борисов във Видин: Политиканстването няма да помогне, чегъртането, което правят само ще създаде враждебност, но цените р

Бившият министър-председател заяви, че кметовете искат да има пари за училища, пътища, за санирането, което той нарече "най-добрата социална програма"

Прочетете повече прочетете повече

Николай Нанков със скандални разкрития за политическа агитация за ПП-ДБ сред ученици в Угърчин

Тази жена незабавно трябва да бъде отстранена от работа в училището. Трябва да бъде отстранена и от състава на РИК, защото с поведението си тя компрометира целия изборен процес, заявява той

Прочетете повече прочетете повече

Бойко Борисов: Имаме три ясни цели – по-високи пенсии, по-силна икономика и по-активни граждани

Днес на среща с Българската асоциация на дружествата за доброволно пенсионно осигуряване обсъдихме как можем да продължим реформата, съобщи лидерът на ГЕРБ

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени